22.06.2023 Tisková zpráva o otevření centra duševního zdraví v Náchodě: Ne za zdí nemocnice, ale doma. Náchodsko má centrum duševního zdraví

Organizace Péče o duševní zdraví otevřela v Náchodě centrum duševního zdraví a výrazně tak mění podporu osob s duševním onemocněním v celém okrese Náchod. Díky centru se snižuje čekací doba na setkání s psychiatrem, za klienty domů jezdí i zdravotní sestry nebo psycholožka. A jedná se o výjimečný počin, centrum vzniklo v době, kdy ministerstvo zdravotnictví nekoná. Pomohl Královéhradecký kraj i okolní města.

 „Věřím, že nové centrum zlepší kvalitu podpory osob s duševním onemocněním v celém okrese. Jsem velmi rád, že jsme mohli jeho vznik finančně podpořit, protože se jedná o významný krok i v celorepublikovém kontextu. Doufám, že to může být inspirací i pro ostatní kraje,“ uvedl Martin Červíček, hejtman Královéhradeckého kraje.

Celou tiskovou zprávu i s fotografiemi můžete zhlédnout zde.

02.05.2023 Reakce na chybějící psychiatrickou péči: V Náchodě vznikne centrum duševního zdraví 
Člen Platformy – pardubický zapsaný spolek Péče o duševní zdraví připravuje otevření nového centra pro duševní zdraví! Blahopřejeme a citujeme z jejich webu:
„Jedeme vstříc rozvoji psychiatrické péče a slavíme. I díky podpoře od Královéhradeckého kraje budeme moci otevřít 1. 6. 2023 nové centrum duševního zdraví v Náchodě.
Co nás k tomu vede a proč je důležité otevřít centrum duševního zdraví právě v Náchodě? Vše si můžete přečíst v naší tiskové zprávě.“

Tisková zpráva PDZ – reakce na chybějící psychiatrickou péči.

Odkaz na článek od Péče o duševní zdraví reagující na výroky ministra Válka a zasazující vznik CDZ v Náchodě do kontextu.